Preparáty z Východu
Sem vložte podnadpis

Fosprenil

1. Obecné rysy

1.1. Fosprenil je produktem polyprenolové fosforylace borového jehličí složený především z podvojných sodných solí polyprenylu fosfátu.

1.2. Lék je bezbarvý nebo nažloutlý, průhledný nebo lehce perleťový roztok bez jakýchkoli mechanických příměsí.

1.3. Lék je většinou vyráběn v 10 ml lahvičkách z čirého skla.

1.4. Lék by měl být uchováván na tmavém místě bez zamražování. Doporučené datum spotřeby je do 12 měsíců od data výroby.

2. Farmakologické účinky

2.1. Fosprenil je účinný proti virům psinky, parvovirům, adenovirům, koronavirům a mnoha dalším zvířecím virům.

2.2. Bylo prokázáno, že Fosprenil stimuluje vrozenou imunitu a má protizánětlivé, hepatoprotektivní a detoxikační účinky.

3. Užití Fosprenilu

3.1. Fosprenil se používá k preventivní nebo terapeutické léčbě virových infekcí koček, psů (panleukopénie - FPV, felinní infekční peritonitis - FIP, kočičí rýma/rhinotracheitida - FVR; psinka, infekční zánět jater psů a virový zánět jater psů), telat (infekční rhinotracheitida, virové průjmy) a selat (virová enteritida způsobená koronaviry nebo parvoviry).

3.2. Pro léčbu psů je jednotná doporučená dávka Fosprenilu nitrosvalovou injekcí 0.1 - 0.2 ml na 1kg. Pro léčbu koček je jednotná doporučená dávka Fosprenilu nitrosvalovou injekcí 0.2 - 0.3 ml na 1kg. Pro léčbu telat a selat je jednotná doporučená dávka Fosprenilu nitrosvalovou injekcí 0.1 - 0.2 ml na 1kg.

Při léčbě virových onemocnění s vážným nebo těžkým průběhem by jednotná doporučená dávka nitrosvalovou injekcí měla být zdvojnásobena. Zvířata také mohou být léčena orálním podáním léku. V takových případech by terapeutická dávka měla být také zdvojnásobena.

3.3. Při léčbě smrtelných a těžkých virových onemocnění je doporučeno podávat lék v kombinaci s antibiotiky, antihistaminiky, Gamavitem a obvyklými metodami symptomatické terapie.

3.4. Pro preventivní účely (po kontaktu s nemocnými zvířaty, před výstavami, nebo před delšími cestami) by se měla podávat jedna dávka Fosprenilu denně 2 či 3 dny po sobě.

4. Kontraindikace a nežádoucí účinky

4.1. Droga je téměř netoxická, ale někdy může nastat dočasné zvýšení tělesné teploty (1 - 1.5°C), změny srdečního rytmu a jeho síly nebo malátnost po jeden či dva dny od začátku léčby. V případě vysoké individuální citlivosti by měly být použity drogy podporující srdce (například kafr nebo sulfokamfokain)

Gamavit

Gamavit je imunomodulační doplněk stravy zvyšující přirozenou odolnost a snižuje efekty intoxikace zvířat a ptáků.

Struktura a přísady

Gamavit je komplexní léčivo jehož hlavními aktivními přísadami jsou emulgovaná denaturovaná placenta (PDE) a nukleotid sodíku. Lék je vyráběn v tekuté formě založené na živné půdě obsahující vyvážený solný roztok, amino kyseliny a vitamíny.

Produktem je čirá červená tekutina. Lék je balen v 10ml sterilních lahvičkách z neutrálního skla uzavřených gumovou zátkou a hliníkovou prolamovací čepičkou. Možná jsou i jiná balení v závislosti na druhu léčby.

FARMAKOLOGICKÉ ÚČINKY

Gamavit obsahuje komplex biologicky aktivních látek, které pomáhají optimalizovat metabolické procesy organismu (zvláště bílkoviny, vitamíny a minerály) a normalizují krevní vzorec. Lék zvyšuje baktericidní aktivitu krevního séra a má obecné imunomodulační účinky. Působí jako biogenní stimulátor a adaptogen, snižuje poporodní úmrtnost, zlepšuje životaschopnost mláďat, zvyšuje výkonnost svalů a odolnost zvířat proti zvýšenému stresu. Je zdrojem zvýšení růstu metabolismu substrátu.

Předpis

Lék se užívá k prevenci a léčbě například anémie, hypovitaminózy, infekčních a parazitických nemocí, pyometry, v případě otravy, během pooperačnímho období, toxémie během těhotenství, při porodu, při přípravě zvířat na výstavy, soutěže a při přepravě.

UŽITÍ A PODÁVÁNÍ

Lék se podává podkožně, nitrosvalově či vnitrožilně.

Pro prevenci se podává 0.1ml Gamavitu na 1kg váhy zvířete (preventivní dávka).

K léčbě se podává 0.3-0.5 ml Gamavitu na 1kg váhy zvířete (terapeutická dávka).

Pro prevenci anémie, hypovitaminózy a oslabených starých zvířat při rekonvalescenci po nemoci či operacích se podává nitrosvalově 1-3-krát týdně. Průměrná doba léčby je 2-4 týdny nebo více.

Ke zvýšení odolnosti zvířat proti stresu se podává ve vyšších dávkách před vystavením zvířete danému stresu buď jedna dávka, nebo se podává postupně v průběhu 8, 6 či 4 dní před a poté těsně před vystavením zvířete stresujícím podmínkám.

Pro zvýšení plodnosti by se měla podávat dávka 0.025-0.05 ml na 1kg zvířete Gamavitu 1-krát denně v období oplodňování. K usnadnění porodu a k prevenci porodních komplikací by se měla podávat stejná dávka po jeden týden před a během porodu.

K prevenci poporodní úmrtnosti, podvyživení, ke zvýšení odolnosti proti nemocem a k nárůstu váhy se Gamavit podává novorozencům 1, 3, 5 nebo 7 dní po narození v dávce 0.1 ml na kilogram zvířete.

Při léčbě infekčních a parazitických onemocnění (včetně piroplazmózy) se Gamavit podává jako součást běžné komplexní terapie 2-3-krát denně po 3-5 dní.

Při otravě se podává podkožně, vnitrožilně nebo jedna kapka při každé 3. - 5. terapeutické dávce standardní komplexní léčby.

Při problémech s krmením, růstem, retardaci a intoxikaci se Gamavit podává injekčně 1x denně po 5-7 dní.

Během odčervování se Gamavit používá spolu s anthelmintiky, podává se nitrosvalově v den a den po odčervování.

Pro léčbu porodních a gynekologických nemocí se Gamavit používá jako součást komplexní standradní léčby: 1-krát denně po 5-7 dní, při komplikovaném porodu se Gamavit podává jednou na dvě dávky léčiv.

Gamavit funguje dobře s ostatními farmaceutiky. Kombinace s Fospreniolem zvyšuje účinky léku.

VEDLEJŠÍ ÚČINKY

Vedlejší účinky a komplikace po podání Gamavitu nebyly zjištěny.

KONTRAINDIKACE

Nezjištěny.

SPECIÁLNÍ INSTRUKCE

Žádné.

SKLADOVÁNÍ

Lék uchovávejte při 4-25°C, nenechat zamrznout. Doporučené datum spotřeby je 1 rok od data výroby. Pokud je lahvička poškozena, roztok je zakalený nebo jinak zabarvený, nacházejí se v něm nečistoty, pokud je po doporučeném datu spotřeby a jestli-že nebyl skladován a převážen správně, není lék vhodný k použití.

Maxidine

Pro zvířata. Imunomodulační agent na koronavirovou enteritidu, panleukopénii - FPV, mor šelem, kočičí kalicivirus - FCV, infekční rhinotracheitidu, atd.

SLOŽENÍ A BALENÍ

0.4 Maxidine obsahuje 4% vodný roztok bis (pyridin-2,6-dikarboxylát), germánia (zkráceně BPDG) a pomocných složek: monoethanolaminu a chloridu sodného. Léku vypadá jako čirý bezbarvý sterilní roztok.

Maxidine 0.4 je vyráběn v 5ml skleněných lahvičkách.

Farmakologické účinky:

Maxidine 0.4 má výrazné imunomodulační účinky a pomáhá vyvolat interferony. Má stimulační vliv na látkovou a buněčnou imunitu. Vyvolává interferony, inhibuje translaci virových bílkovin a stimuluje přirozenou obranyschopnost zvířat, zvyšuje aktivitu makrofágů, T a B lymfocytů - efektorových buněk imunitního systému.

INDIKACE

Předepisuje se psům a kočkám na nápravu imunodeficiencí při virových infekcích včetně koronavirové enteritidy, panleukopénie, moru šelem, kočičího kaliciviru a infekční rhinotracheitidy.

Používá se k hloubkové léčbě parazitických imuno-mediovaných nemocí (červí infekce a demodikóza) a také na léčbu kožních vad a ztráty srsti.

UŽITÍ A DÁVKOVÁNÍ

0.4 Maxidine se zvířatům podává sterilní injekcí podkožně nebo nitrosvalově spolu s antiseptikem 2-krát denně po 2-5 dní v dávce 0.5ml na kilogram váhy zvířete. Maxidine 0.4 může být použit zároveň s dalšími léčivými výrobky a doplňky stravy.

VEDLEJŠÍ EFEKTY:

Pi správném a použití a dávkování nebyly zaznamenány.

KONTRAINDIKACE:

Individuální přecitlivělost na jednotlivé složky Maxidinu 0.4.

SPECIÁLNÍ INSTRUKCE:

Lék by neměl být použit pokud jsou v lahvičce mechanické nečistoty, obal byl narušen, barva se změnila, roztok je zakalený nebo je po doporučeném datu spotřeby. Takový lék musí být odevzdán k likvidaci.

SKLADOVÁNÍ:

Na suchém místě chráněném proti světlu, mimo dosah dětí a zvířat. Uchovávejte v původní nádobce pryč od jídla a krmiva při teplotě 4 - 25°C. Spotřebujte do 2 let od data výroby.